Expedice Uganda - nejen za gorilami s českým průvodcem Zájezdy Uganda - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Uganda

název zájezdu: Expedice Uganda - nejen za gorilami s českým průvodcem


Země:
 
Uganda
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: expedice, safari, za přírodou
Strava: Plná penze
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 02.02.2018
Konec zájezdu: 17.02.2018
Počet nocí: 14
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: vlastní
Doba dopravy: 0
Cena: 
89 990,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém ubytování
1 490,- KčPřipojištění

Cena zahrnuje:
 
Letenky Praha - Entebbe - Praha v ekonomické třídě na pravidelné lince
Letištní taxy a poplatky
Letištní transfery v Entebbe
Pozemní přepravu terénním expedičním vozidlem dle programu
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Ubytování ve stanech (10x) a chatce (2x) a hotelu (2x) - je třeba vlastní spací pytel a polštář, stan a pohodlné polní lůžko je součástí vybavení expedičního náklaďáku
Stravu dle programu (vč. vody, kávy, čaje, džusu k snídani) - plná penze
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací

Aktivity dle programu včetně:
Zastávka na rovníku
NP Mburo
NP Bwindi Impenetrable Forest
NP Queen Elizabeth
Ishasha - stromoví lvi
Procházka domorodými vesnicemi
Ornitologické procházky
Trek za šimpanzi včetně povolení
Měsíční hory - Rwenzori Mountains
NP Murchison Falls
Plavba po Nilu
Rezervace nosorožců Ziwa


Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:
 
Vízum (lze ho získat předem přes internet za 50 USD)
Povolení na vstup ke gorilám (cena k dnešnímu dni 600 USD)
Stravování a nápoje kromě výše uvedených
Vstupy a program kromě výše uvedeného
Spropitné
Osobní výdaje

Poznámka:
 
Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

 
GARANCE REALIZACE 2. - 17.2.2018

"Perla Afriky", jak Ugandu po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchil. Čeká vás jedinečná příroda, množství zvěře, a nesmírně přátelské obyvatelstvo - a to vše nezasažené masovou turistikou. Deštný prales Ugandy je jedním z posledních míst na světě, kde žijí horské gorily - najdete tu posledních asi 300 goril - polovinu světové populace. Připravte se na mnohá překvapení a improvizace, která z expedice do Ugandy udělají životní zážitek. Uganda je opravdovým surovým a dosud neopracovaným diamantem Afriky.


  

Další termínyprogram zájezdu


Dovolená pro aktivní
 Uganda

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.


  

Expediční vozidlo
 Uganda

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


  
    Kempování v Ugandě - Afrikou v náklaďáku Kempování v Ugandě - Afrikou v náklaďáku Kempování v Ugandě - Afrikou v náklaďáku Kempování v Ugandě - Afrikou v náklaďáku

   

1. den Praha - Entebbe
 Uganda

Na letišti v Praze se setkáte se svým průvodcem a společně odletíte do Entebbe. Přílet do Entebbe ve večerních hodinách. Po absolvování vstupních formalit transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

  

2. den Entebbe - Lake Mburo
 Uganda

Odjezd z hotelu Lake Heights v Entebbe v 8:00 hodin ráno. Vydáme se západním směrem. Po cestě se dnes zastavíme na tržišti s bubny i ovocem a také přímo na rovníku. V odpoledních hodinách dorazíme do národního parku Lake Mburo, kde bude čas na safari a večer budeme kempovat na břehu jezera. To v praxi znamená, že si postavíme tábor a zpocení a unavení usneme ve stanech na lehátkách. Naše první skutečná africká noc.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

  
    Trasa expedice - Afrikou v náklaďáku Expedice Uganda - naše první kempování Expedice Uganda - překročení rovníku

   

3. den Bwindi - neprostupná džungle
 Uganda

Včerejšek byl opravdový první den v Ugandě, na rozkoukání, na sžití s náklaďákem a průvodcem, na pochopení, že tahle cesta nebude žádná sranda, nebo naopak velká legrace. Jsme v rovníkové Africe, co si navaříme, to si taky sníme. Dnes se probudíme u jezera Mburo, sbalíme kemp a vydáme se na další ugandské safari. Když to jen trochu půjde tak vyrazíme na pěší safari, ať slyšíme a cítíme divočinu, kvůli které jsme sem přijeli. Poté opustíme park a vydáme se do kopcovité krajiny, plné banánovníkových plantáží, malých roztroušených vesniček a údolíček zahalených mlhou. Dnešním cílem je národní park Bwindi Impenetrable Forest. A zase postavit kemp, už to trochu umíme, ale to vůbec neznamená, že budeme zpocení a unavení méně, než včera. Jsme ale jen kousek od domova vzácných horských goril.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

Národní park Bwindi Impenetrable Forest
Národní park Bwindi Impenetrable Forest se nachází asi 450km západně od Kampaly. Skrývá patrně největší atrakci, kterou může Uganda nabídnout: můžete zde stopovat a spatřit vzácné divoce žijící horské gorily. V Bwindi žije asi polovina světové populace horských goril, která se scvrkla přibližně na pouhých 650 jedinců. Kromě goril chrání tento národní park také jednu z největších souvislých lesních oblastí ve Východní Africe, která zahrnuje horský i nížinný les. Není tedy překvapivé, že je od roku 1994 na seznamu památek Světového dědictví UNESCO. Nesetkáte se zde jen s gorilami, tento rozlohou poměrně malý národní park (cca 330km2) je domovem celé řady dalších druhů zvířat, stromů i rostlin, mnoho z nich je endemických.


  
    Přeprava banánů v Ugandě - součást expedice do Ugandy Zájezd do Ugandy... za banány Uganda - Afrikou v náklaďáku Bwindi National Park - zájezd do Ugandy Bwindi National Park - zájezd do Ugandy Bwindi National Park - zájezd do Ugandy

   

4. - 5. den Horské gorily
 Uganda

Jeden z těchto dní nás čeká zážitek, kvůli kterému jsme vážili cestu až do daleké Ugandy - trek za horskými gorilami. Rozdělíme se do malých skupinek a pod vedením místních stopařů se vydáme do pralesa. Stejně jako většinu těch nejlepších zážitků si i tento musí člověk zasloužit - připravte se na dobrodružnou cestu těžko prostupnou džunglí ... ale odměna v podobě času stráveného s rodinou goril jistě bude stát za to.

Druhý den pobytu v této oblasti si uděláme výlet výlet k nádhernému horskému jezeru Bunyoni (2 000 m.n.m.). Je poseto desítkami zelených ostrůvků a obklopeno zelenými kopci, jejichž svahy jsou pokryté terasovitými políčky. Další čas budeme mít vyplněný procházkami po okolí, návštěvou místních vesnic nebo třeba pozorováním nespočetných druhů ptactva, které žije na okraji pralesa.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

  
    Gorily v Ugandě Gorily v Ugandě Gorily v ugandě Gorily v Ugandě

   

6. - 7. den NP Queen Elizabeth - stromoví lvi
 Uganda

Už jsme v Ugandě pár dnů. Už víme, co to obnáší. Zvykli jsme si na to, že nám nikdy nic neuschne, že tu je tropické podnebí a všude je ta šílená červená hlína, která má tendenci zamazat - v případě, že je sucho, tak zaprášit - všechno. Máme ji na kalhotách, tričkách, na čepicích. V horách jsme si trochu odpočinuli a vydáme se za travnatými pláněmi národního parku Queen Elizabeth. Tohle není Masai Mara, tohle není Serengeti. Sen zamíří jen pár lidí denně a my si na dva dny postavíme tábor v jednom z velmi odlehlých míst. Jsme tu kvůli lvům šplhajícím na stromy. Naděje 50 na 50, takže docela vysoko. Ale v parku nejsou jenom lvi. Potkáme buvoly, hrochy, vodušky a další antilopy, ptactvo všeho druhu a sem tam nějakého hada.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

  
    Stromoví lvi v Ugandě - NP Queen Elizabeth Stromoví lvi v Ugandě - NP Queen Elizabeth Stromoví lvi v Ugandě - NP Queen Elizabeth Stromoví lvi v Ugandě - NP Queen Elizabeth Kempování v Ugandě na našem poznávacím zájezdu

   

8. den Pohoří Rwenzori - Měsíční hory
 Uganda

Ráno složíme tábor, naložíme náklaďák a vyrazíme z národního parku na ugandský venkov. Projedeme spoustou vesniček, kde náš náklaďák vyvolá poprask. Když budeme chtít v některé z nich zastavíme a projdeme se, abychom viděli, jak žije ugandský venkov. Pak se vydáme k horám Rwenzori. Nejvyšší vrcholek Rwenzori (Měsíčních hor) dosahuje výšky přes 5 000 m.n.m. Čas od času jeho vrcholky pokryje sníh.
Uděláme si procházku přes vesnice, která nás zavede k vyhlídce na Měsíční hory. Tady nás čeká oběd formou pikniku. Odpoledne se přesuneme z hor k městečku Fort Portal.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

  
    Poznávací zájezd Uganda Expedice Uganda Poznávací zájezd Uganda

   

9. den Murchinson Falls - po stopách Nilu
 Uganda

Den plný nástrah. Nejhorší cesty, jaké poznáme během naší expedice. Nejnáročnější přesun. Už jsme ledacos zažili a říkali jsme, že tak špatné cesty snad nikde jinde nejsou. Ale jsou. Právě tady, na cestě z hor k vodopádům Murchinson Falls. Až večer budeme stavět tábor, budeme toho mít plné zuby. Ale jsme na expedici, na expedici v Africe, tak nám asi fňukání nepomůže. Nikdo za nás stany nepostaví a spát pod širákem tady moc nejde.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

Murchinson Falls je největší národní park v Ugandě a je pojmenovaný podle dramatických vodopádů na řece Nil. Řeka je zde domovem stovek hrochů, krokodýlů i vodních ptáků. V jižní části parku najdete primáty a jeho severní část zase obývají velká africká zvířata.

  
    Murchinson Falls na našem zájezdu do Ugandy Kempování v Ugandě Murchinson Falls na našem zájezdu do Ugandy

   

10. - 11. den Murchinson Falls - šimpanzi u Viktoriina Nilu
 Uganda

Velmi časně ráno vyrazíme na trek s průvodcem a budeme stopovat šimpanze. Pak se vrátíme do kempu, sbalíme ho a autem vyrazíme k vodopádům Murchinson. Nil se tu snaží dostat do velmi úzké průrvy, odkud padá do 40 metrové hloubky. Pobudeme nějaký čas u vodopádů a v okolí a pak se posuneme na sever parku, kde budeme dnešní noc kempovat.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

  
    Nil v Ugandě šimpanzi v Ugandě šimpanzi v Ugandě Nil v Ugandě

   

12. den Ziwa - domov nosorožců
 Uganda

Když se Nil prodral úžlabinou Murchison Falls, rozlil se trochu do šíře a zklidnil se. To nám dává možnost nasednout hned po svítání na člun a vydat se na jeho hladinu. Ještě před plavbou jsme sbalili tábor a naložili všechno na náklaďák. Ten pojede po břehu Nilu, aby nás na konci plavby naložil na palubu. Budeme mít nutkání plivnout do řeky a představovat si, že za nějaký čas naše sliny uvidí bájný Luxor a pyramidy v Káhiře.

Na konci plavby nás bude čekat náš náklaďák. Vyjedeme ven z národního parku a přesuneme se do nosorožčí rezervace Ziwa. Tenhle projekt má ambici vrátit divoké nosorožce do volné přírody v Ugandě.

Stravování: snídaně, oběd, večeře

  
    Po Nilu v Ugandě Poznávací zájezd Uganda Nosorožci v útulku Ziwa, Uganda

   

13. den Jinja
 Uganda

Předposlední den v Africe. Kdo chce a zaplatí poplatek, může jít stopovat s průvodcem nosorožce. Pak naposledy sbalíme kemp, naložíme naposledy do náklaďáku a přejedeme do městečka Jinja. Tady se ubytujeme ve stálém kempu, odstraníme červenou hlínu ze svých těl a v relativním pohodlí si znovu připomeneme, co jsme zažili. Večer (pokud nám to ponorková nemoc dovolí) vyrazíme na poslední rozlučkovou večeři (na vlastní účet) a přespíme poslední africkou noc.

Stravování: snídaně, oběd

  
    Uganda - africká expedice v náklaďáku Uganda - africká expedice v náklaďáku Uganda - africká expedice v náklaďáku

   

14. den Jinja - Entebbe
 Uganda

Všechno jednou končí a i naše expedice končí. Poslední oficiální snídaně a pak volné dopoledne na břehu řeky Nil. To můžete využít pro některou z nabízených volitelných aktivit (např. rafting) a kolem 14. hodiny se vyráží na cestu zpět do Entebbe. Pojedeme do hotelu Lake Heights, odkud jsme první den vyráželi (předpokládaný příjezd kolem 17. hodiny), kde se osvěžíme před odletem domů. Pozdě večer transfer na letiště a odlet.

Stravování: snídaně

  

15. den Přílet do Prahy
 Uganda  

Nezávazná objednávka zájezdu 02.02.2018-17.02.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém ubytování (89 990,- Kč)   osob  
Připojištění (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Dalmácie De Luxe
Dalmácie De Luxe
Chorvatsko
Admiral Grand Hotel
06.06.2018-10.06.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 19500,- Kč
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

23.09.2018-17.10.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Nový Zéland

29.11.2018-15.12.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 66290,- Kč
Ephelia: letní romantika pro náročné
Ephelia: letní romantika pro náročné
Seychely
Constance Ephelia
21.07.2018-29.07.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 75990,- Kč